Połamane zawiasy lub obudowa

 Opis usterki:

  • wyłamana, pęknięta obudowa matrycy
  • oderwanie obudowy od kadłubka laptopa

 

Uszkodzenie obudowy - w tym również zawiasów ekranu - zazwyczaj nie ma większego wpływu na działanie laptopa, wygląda jednak mało estetycznie. Na domiar złego połamany zawias może z dużym prawdopodobieństwem spowodować pęknięcie ekranu (zwłaszcza przy gwałtownym zamykaniu i otwieraniu pokrywy laptopa). Często jedna strona zawiasu jest związana z częścią plastikową obudowy, co wiąże się z koniecznością wymiany zawiasu wraz z obudową górną lub dolną. Niektóre marki laptopów, jak Asus, Acer, HP czasem i Lenovo ulegają dokładnie takim samym pęknięciom, nawet w trakcie normalnego użytkowania. W przypadku Asusa często dochodzi do zapieczenia się zawiasu i wyłamania gwintów obudowy dolnej lub górnej. W laptopach HP natomiast złamania powstają zazwyczaj na samym zawiasie i nie pociągają za sobą uszkodzeń ramki matrycy lub obudowy.

Jeśli zauważasz, że zawiasy ciężko pracują lub występują luzy przy zamykaniu i otwieraniu ekranu, należy oddać laptopa na konserwację. Dalsze użytkowanie doprowadzi albo do uszkodzenia prowadnicy zawiasów, albo plastikowej obudowy.

Zajmujemy się również innymi sprzętami dostępnymi na rynku, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że oprócz usterek konstrukcyjnych producentów występują również uszkodzenia w wyniku nadepnięcia, upadku, wypadku. Zatem wymieniamy i naprawiamy również zawiasy i obudowy notebooków.

Odsłony: 6938